Zakup podręczników

Obecnie w szkołach podstawowych dzieci otrzymują podręczniki za darmo – zgodnie z nową ustawą, jaka weszła w życie w naszym kraju już kilka lat temu. Tak, jest to dobre rozwiązanie. Tylko uczeń musi zdać sobie sprawę, że otrzymane książki od szkoły należy szanować. Przewidziano bowiem, że każdy podręcznik zostanie wykorzystany min. przez trzy lata – o ile nie będzie zmiany w programie nauczania. Nie każde dziecko szanuje jednak książki i do szkoły oddaje podręczniki w dosłownie opłakanym stanie. Rodzic musi się liczyć z tym, że w takim przypadku będzie musiał odkupić książkę. Tak, taki jest regulamin na którzy wszyscy rodzice wyrażają zgodę. W innym wypadku, jeżeli tak nie będzie – książki należy zapewnić sobie samodzielnie. Jeżeli ktoś zostanie postawiony już przed faktem dokonanym i będzie musiał zakupić takie książki lub nawet jedną książkę, to powinien zobaczyć, jaką ofertę ma księgarnia internetowa podręczniki (https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2019-2020-ksiegarnia-internetowa-a-562.html). Bardzo często w sklepach online można znaleźć tanie podręczniki do szkoły dla wielu klas, w nowym wydawnictwie, dzięki czemu uda się zaoszczędzić odpowiednie pieniądze.

“Tajemnice BOGAtego życia. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej”

Nauka religii nie jest obowiązkiem. Rodzice mogą wypisać swoje dziecko z tego przedmiotu. Jeżeli uczeń będzie chodził na religię, to musi mieć odpowiedni podręcznik. Ta oto książka została stworzona przez ks. dr Krzysztofa Mielnickiego, Elżbietę Kondrak i Ewelinę Parszewską. Całość została podzielona na 62 tematy, które razem z nauczycielem, katechetą, księdzem, itd. uczniowie będą przerabiać podczas całego roku szkolnego. Pierwsza część skupia się na Starym Testamencie, a druga to już czasy po narodzeniu Jezusa. Autorzy podręcznika chcą, aby uczeń poznał znaczenie wielu symboli, jakie pojawiają się w wierze rzymskokatolickiej.

“Wczoraj i dziś 6. Historia. Podręcznik do 6 klasy szkoły podstawowej”

Bogumiła Olszewska, Grzegorz Wojciechowski i Wiesława Surdyk-Fertsch zapraszają do wspólnej nauki historii. Dzięki temu podręcznikowi uczeń ma szansę przekonać się, że ten przedmiot nie jest nudny i ma wszystkim do zaoferowania wiele bardzo ciekawych faktów. Zaletą książki są jasne i przejrzyste infografiki, jak również atrakcyjna szata graficzna. Po każdym rozdziale zastosowane jest stosowane podsumowanie, ułatwiające uczniom wyłapanie najważniejszych fragmentów. Warto poznać “Tajemnice sprzed wieków”, ponieważ może się okazać, że o swoich przodkach nie wiemy wielu rzeczy.

Szkoła zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com